Lanoveprace.cz
 • Nátěry a opravy střech

Nezapomínejte na to, co nevidíte. Na povrch vaší střechy. Výškové práce na střeše jsou nezbytně nutné. Střecha je tepelně nejnamáhavější prostor celého domu. Teplota povrchu střechy může kolísat v rozmezí až sta stupňů. V noci vítr, mráz, ve dne slunce, voda, teplo: není materiál, který by to neovlivnilo. I malá vada může vést k rozsáhlému poškození. Nepodceňte nutnost obnovy nátěru, výměny prasklých střešních tašek a dalších oprav střešního pláště prostřednictvím lanové horolezecké techniky. Používáme nejkvalitnější nátěrové materiály renomovaných výrobců, pracujeme čistě, rychle a kvalitně.

 

 • Nátěry okapů hromosvodů a klempířských prvků

Nátěry vnějších kovových částí domů jsou mezi výškovými pracemi často požadované, lanová horolezecká technika je zde opět výhodná hlavně proto, že práce ve výškách nezatěžuje ani chodce na ulici, ani obyvatele domu, dokonce ani peněženku objednavatele výškových prací.

 

 • Čistění okapů

Každý dům má svůj okap, do kterého rok co rok vítr zanese listí, úlomky větví a tlející hmotu, která jej zanáší a urychluje jeho korozi. Každý dům občas potřebuje výškové práce, které provádíme lanovou horolezeckou technikou. To klientům zásadním způsobem šetří peníze a nepříjemnosti s lešením. Výškové práce v našem podání jsou rychlé, tiché a maximálně užitečné.

 

 • Opravy omítky a bourání komínů

Drobné zednické práce se rozhodně mezi výškovými pracemi neztrácejí. Oprava spadlé části omítky mnoho metrů nad zemí nebo úplné rozebrání komínů není žádný nepřekonatelný problém. Nestavějte kvůli němu lešení! Tyto výškové práce prováděné lanovou horolezeckou technikou Vás vyjdou mnohem levněji a ušetří řadu dalších nepříjemností.

 

 • Nátěry a opravy fasád

Drobné praskliny na fasádě nejsou vidět, ale časem se mohou stát příčinou velké nehody. Fasáda s oloupanou barvou nedělá domu parádu a majiteli reklamu, to je jasné na první pohled. Od obojího vám mohou pomoci výškové práce prováděné lanovou horolezeckou technikou. Zároveň provádíme i ošetření fasád proti nepříjemnému hmyzu a ošetření proti venkovní vlhkosti.

 

 • Opravy dilatačních spár

„Rozšklebené“ dilatační spáry u panelových i jiných staveb jsou zdrojem chladu a kromě toho nepěkně vypadají. Usazuje se v nich hmyz, někdy i ptáci, proniká do nich voda a ta společně s mrazem takovou spáru stále zvětšuje. Tento problém nejefektivněji vyřešíte lanovou horolezeckou technikou, tiše, nenápadně, bez stavby lešení a dalších nepříjemností. Kvalita používaných tmelů zajistí dlouhověkost takovýchto oprav.

 

 • Mytí oken

Výškové mytí oken pomocí lanové horolezecké techniky je rychlé a cenově dostupné. U výškových budov není efektivní použít vysokozdvižnou plošinu nebo dokonce stavět drahé lešení. Mytí oken ve výškách provádíme pomocí lanové horolezecké techniky, od ručního výškového mytí oken po vysokotlaké mytí pomocí WAP. Spolu s výškovým mytím oken realizujeme i výškové mytí výtahových šachet, skleněných střech a dalších skleněných ploch dostupných pomocí lanové horolezecké techniky.

 

 • Montáže reklam

Chcete svůj produkt dostat výš? Naše firma vám to umožní. Najděte si místo nahoře, kde byste chtěli vidět vaše sdělení a my je tam dopravíme. Žádná výška není problém!

 

 • Kácení a ořez stromů ve ztížených podmínkách

V ideálním případě probíhá ořez stromů a klasické kácení odspodu tehdy, pokud je v okolí stromu dostatek prostoru. Pokud není, je s ohledem na bezpečnost nutné přistoupit k náročnějším technikám kácení stromů. V případě, že strom, který potřebujete pokácet stojí v blízkosti budov nebo v nepřístupném místě a nejde použít standardní kácení ze země, je ideální přistoupit ke kácení stromů s použitím lanové horolezecké techniky. Provádíme veškeré odborné arboristické práce, certifikovaný řez stromů, ošetření dutin a stromovou vazbu.

 

 • Odstranění sněhu, ledu a rampouchů

Není bezpečný člověk, chodící pod vysoko visícími rampouchy. Rampouchy jsou ale nebezpečné i pro dům. Led má váhu a okapy trpí. Zezdola vypadá rampouch jako nic, při pohledu zblízka ale zpravidla zjistíme, že je vrostlý do okapu a že váží i několik desítek kilo. Taková věc když spadne na zem, může i zabít. Lépe je spolehnout se na výškové práce lanovou horolezeckou technikou. Led a sníh odstraníme z nepřístupných míst rychle a bezpečně.

 

 • Nátěry a demontáže ocelových konstrukcí

Nátěry, demontáže a další výškové práce na ocelových konstrukcích provádíme lanovou horolezeckou technikou, bezpečně, kvalitně a přitom rychle.

 

 • Nátěry výtahů a výtahových šachet

V tomto případě většinou nelze jinak, než použít lanovou horolezeckou techniku. Dostaneme se všude, provádíme nátěry výtahů tam, kde běžná technologie selhala a horolezecká technika je nenahraditelná.

 

 • Hrotová ochrana proti ptactvu

Hrotový systém je velmi diskrétní díky průhlednému základnímu pásku a tenkým nerezovým hrotům, které jednou pro vždy vyřeší Váš problém s dotěrným ptactvem. Funkce systému spočívá v pokrytí chráněné plochy hroty, které mechanickým způsobem zabrání usednutí ptactva na ošetřenou plochu aniž by se ptáci poranili. Hrotový systém se skládá z plastového základního pásku vyrobeného z UV stabilního polykarbonátu a hrotů z nerezové pružinové oceli. Lze jej použít jako ochranu proti holubům na kovové prvky střech i jako ochranu proti jiřičkám nad okny nebo balkóny.

 • Nabázíme tyto výškové práce